Exorcista: ‘Žehnanie’ homosexuálnych párov a pôsobenie Zlého

USA, 2.4.2024 (LifeSiteNews) 030 032 – Dnes máme v Cirkvi neobyčajný problém. Dostávame málo usmernenia z Ríma a ako kňazi tak ani laici občas nevedia, čo robiť. Ako sa majú v tom všetkom ešte vyznať? No je veľa ciest ako Boh používa svoj hlas, aby nám zabezpečil duchovný pohľad na seba a pripomenul nám isté pravdy. Jednou z týchto ciest je pomoc skrze exorcizmus.

Náš dnešný hosť je pomocný exorcista Kyle Clement, asistent veľmi známeho exorcistu kňaza Chada Rippergera. Diskutovali sme o tom, ako žehnanie homosexuálnych párov otvára dvere pôsobeniu diabla, aj o tom prečo diabol nenávidí latinčinu atď. Clement hovorí:

„Žehnanie homosexuálnych párov ich utvrdzuje v smrteľnom hriechu a dovoľuje diablom byť u nich prítomnými.

Požehnanie v skutočnosti takto naberá formu  škodlivého zla. Napriek tomu, že sa to vyslovuje vo forme požehnania, je to v skutočnosti obrad, rituál, zariekanie, čo dovoľuje diablovi byť prítomným formálnym spôsobom!

Po tom, čo kňaz požehná hriech sa diablom povoľuje istá extra sloboda, lebo kňaz vyslovuje isté pozvanie a dochádza k diabolskému pôsobeniu a interakcii s ľudskými bytosťami. Diabli môžu niečo urobiť ľuďom, iba ak sú v istom zmysle ´psychologicky s nimi kompatibilní´.

Preto keď autorita ako kňaz „požehná“ dvoch homosexuálov pretrvávajúcich v smrteľnom hriechu, v podstate potvrdzuje ich otvorenosť voči potenciálnej prítomnosti diablov.“

Hovorili sme aj o satanovom opičení sa čo sa týka svätej obety. Clement povedal, že satan ju napodobňuje so zameriavaním pozornosti na intelekt a vôľu svojho „stvoreného spoločníka“ – ľudskej bytosti. To je spôsob ako vznikli „paródie“ omše bez reálnej prítomnosti Pána – ako je „omša Martina Luthera“ a prečo sú indulty ako liturgia versus populum, ženy miništrantky pri oltári a možnosť diakoniek také nebezpečné, ako hovorí exorcista a zdôrazňuje: „Všetko, čo má do činenia s vládou a mocou nášho Pána Ježiša Krista vo svätej omši, v liturgii, v meste, obci, v sekulárnom svete, je satanovým terčom – chce vymazať alebo nahradiť Ježišovu úlohu pri ovládaní ľudí!“

-zg-