Kardinál Marx: „Povolenie potratu do 12. týždňa prispelo k pokoju v Nemecku.“

Mníchov, 3.5.2024 (LifeSiteNews) – Nemecký kardinál Reinhard Marx ocenil súčasný nemecký zákon o potrate, ktorý povoľuje potrat až do 12. týždňa tehotenstva! Vyhlásil, že to „prispelo k pokoju v spoločnosti“!

Na svätej omši v stredu v Katedrále Panny Márie – Frauenkirche – v Mníchove  arcibiskup Arcidiecézy Mníchova a Freisingu, ktorý odmieta náuku Cirkvi v mnohých veciach, komentoval plány ľavicovej nemeckej vlády zrušiť trestnosť potratu a vyhlásil:

„Dúfam, že vláda bude dosť múdra na to, aby sa neodchýlila od súčasného ťažko získaného zákona o potratoch. Inak by tu bolo riziko boja za ochranu ľudského života v spoločnosti.“

Marx potom pochválil „pozitívne stránky súčasnej úpravy zákona“, ktorý však v Nemecku vedie už k 100 000 potratom každý rok! Kardinál Marx dodal, že „cirkev nie je šťastná zo súčasného kompromisu a tvrdil:

„Avšak prispelo to k pokoju a súčasný zákon m myslí na núdzu ženy aj na právo dieťaťa na život.“ 

Potrat je v nemeckých zákonoch stále trestným činom. No v prvých 12 týždňoch tehotenstva je beztrestný v prípade znásilnenia a ohrozenia život matky. …

Vláda zriadila komisiu, ktorá v apríli odporúčala revíziu zákona a zrušiť trestnosť potratu, ako aj povoliť potrat až do 22. týždňa tehotenstva!

Marx, ktorý dôrazne podporuje nemeckú „Synodálnu cestu“, nie je prvý nemecký biskup, ktorý bráni súčasný zákon o potrate. Dva dni pred ním aj biskup Stephan Ackermann z Trieru vyhlásil, že súčasná legislatíva o potrate prispela k „sociálnemu zmieru“. Ackermann nazval potrat „citlivou a zložitou vecou“ a zdôraznil, že on sa Pochodu za život v Mníchove nezúčastní.

Navyše v diskusii v pivovare v marci ďalší heretický biskup Heinrich Timmerevers, označil súčasný zákon s povolením potratu do 12 týždňa ako „životaschopný kompromis“! …

-zg-