Kresťania protestujú proti „Satanskému chrámu“

USA, Michigan, 24.4.2024 (LifeSiteNews) – Katolíci  a protestanti sa tento týždeň spoločne modlili a spievali piesne, aby vyjadrili svoj protest a odčinenie za vzývanie diabla „služobníkom“ Satanského chrámu“ v americkom štáte Michigan.

Veriaci zaplnili v utorok zasadaciu sieň krajských poslancov v Ottawe. Mnohí stáli alebo kľačali natlačení aj pred sieňou vo vstupnej hale a mali vlajky a plagáty s kresťanskými heslami ako: „Ježišu môj, milosrdenstvo“ alebo „Satan nemá nijaké práva!“ Ich modlitby bolo počuť aj v sieni.

Akciu začali plánovať, keď prišla správa, že predseda samosprávneho kraja Joe Moss nezabráni „Satanskému chrámu“ v jeho „modlitbe“! 

Predseda kraja Joe Moss pre LifeSite vyhlásil, že vraj má ruky zviazané kvôli novej politike o vzývaní božstiev, ktorú schválili minulý rok. Dodal, že kraj by čelil obžalobe na súde, ak by tú „modlitbu“ nedovolil.

Katolícka aktivistka za slobodu vyznania Teresa Cichewiczová skoordinovala preto spolu s organizáciou „Amerika potrebuje Fatimu“ túto „ružencovú výpravu“: 

„Ďakujeme Božej Matke, že nám dovolila  jednotne sa modliť 15-desiatkov ruženca pri zasadacej sieni!“  povedala pre LifeSite.

Jej skupina spievala aj latinské hymny a vzývala pomoc Preblahoslavenej Panny Márie. Mala aj  vztýčený transparent so slovami:

„Satanizmus je časť problému, nie časť riešenia.“

Neskôr protestujúci priamo oslovili poslancov a zdôraznili potrebu zrušiť schválenú politiku.

Nasledovala schôdza, na ktorej sa satanisti označili pseudonymami a jeden z nich, označený ako Cypher (Šifra) dokonca vyzval prítomných:

„Privítajte luciferiánsky impulz jesť zo stromu poznania a zničte naše staré blažené a upokojujúce bludy!“

Potom vyzval členov krajskej rady: 

„Zostaňte pevní voči tým, čo ohrozujú osobnú suverenitu ľudí! To, čo sa nechce zohnúť, sa musí zlomiť a čo možno zničiť pravdou by sa nikdy nemalo ušetriť od smrti! Je to dokonané. Hail satan! Ďakujem vám veľmi pekne.”

Zatlieskalo asi desať ľudí … Počas jeho reči sa mnohí veriaci ticho modlili a žena menom Rebeka potom rozdávala koláčiky s nápisom Ján 3,16 ! …

Krajskí poslanci na záver schválili opatrenie na ochranu života, aby aspoň ukázali, že stále podporujú tradičnú rodinu! Oblasť Ottawa má najviac veriacich a konzervatívnych ľudí v štáte. …

Na proteste sa zúčastnili aj mladí a veriaci študent Amoros vyzval poslancov:„Konajte odčinenie za neslýchané porušenie spravodlivosti, ktoré ste spáchali proti kraľovaniu Krista Kráľa! Odporúčam vám požiadať o pomoc nášho katolíckeho biskupa, aby zasvätil Ottawu Najsvätejšiemu Ježišovmu Srdcu!“

-zg-