USA: Štáty zakotvujú vývoj embrya v učebných plánoch

Nashville, 28.3.2024 (kath.net / LifeSiteNews / jg) 030 028  – Komisia pre vzdelávanie Domu reprezentantov amerického štátu Tennessee odobrila novelu zákona, ktorá má štátnym školám uložiť povinnosť vývoj nenarodených detí v tele matky zaviesť do učebného plánu.

Ak by zákon bol prijatý, mali by školy povinnosť od jesene ukázať žiakom, ako sa utvára mozog, srdce a iné dôležité orgány v embryonálnom vývoji. Povinná by bola najmenej trojminútová videová animácia alebo  3D ultrazvuk ukazujúci tento vývoj.

Gino Bulso, poslanec Republikánskej strany, ktorý novelu zákona predložil hovorí:

Je to vedecká skutočnosť, že ľudský život sa začína od počatia. Pri oplodnení je prítomných všetkých 46 chromozómov a tým je daný genetický zárodok človeka. Odvtedy je jeho vývoj vecou  rastu a rozvíjania sa.“

Republikánska strana má v senáte aj v Dome reprezentantov v Tennessee zreteľnú väčšinu poslancov. Je teda dobrý predpoklad, že novela zákona bude schválená. Tennessee nie je jediný štát USA, v ktorom sa má vývoj embrya stať súčasťou učebných plánov. Podobné novely zákona sú aj v štátoch Iowa, Západná Virgínia, Kentucky, Missouri a Virgínia. Severná Dakota takýto zákon už schválila!

-zg-