USA: Tréner znova ohromil prostou odpoveďou o viere

Boston, 10.6.2024 (LifeSiteNews) – Hlavný tréner amerického Národného basketbalového tímu Boston Celtics, Joe Mazzulla (35) znova raz zanechal reportérov bez slov po víťazstve proti mužstvu Dallas Mavericks v nedeľu s výsledkom 105-98 vo finále NBA v Bostone. Mužstvo už potrebuje iba dve víťazstvá na titul majstrov. 

Po zápase sa ho reportér Vincent Goodwill z  Yahoo Sports spýtal, či je hrdý na to, že hlavný tréneri oboch mužstiev sú tmavej pleti – po prvý raz od r.1975! 

Mazzulla, ktorý je hlboko veriaci katolík sa narodil na ostrove Rhode Island sicílskemu otcovi a Afroameričanke. Je ženatý a má dve deti. Na otázku odvetil: 

Rád by som radšej vedel, koľkí z tých trénerov boli kresťanskými trénermi!“

Odpoveď ohromila celý tím reportérov, takže neboli schopní slova a len si ticho sadli bez ďalšej otázky a ani Mazzulla nič nedodal. 

Vyvolalo to zasa titulky v médiách podobne ako v r. 2022 po zápase, na ktorom bol prítomný aj anglický princ William s princeznou Kate Middletonovou. 

Vzrušená reportérka sa vtedy trénera spýtala:

Stretli ste sa aj s kráľovskou rodinou“?

S Ježišom, Máriou a Jozefom?“ opýtal sa Mazzulla s nehybným výrazom v tvári!

Reportérka sa zachichotala a objasnila, že hovorila o princovi a princeznej z Walesu. Ostatní reportéri aj vtedy úplne zmĺkli a tréner pokojne odpovedal: „Ó nie, nestretol. Ja poznám iba jednu kráľovskú rodinu. Neviem toho tak veľa o tej druhej.“

-zg-