USA: Veľký nárast útokov na kresťanské kostoly

Washington D.C. 29.2.2024 (kath.net / LifeNews/jg) – Počet útokov na kostoly v USA sa do r. 2023 viac ako zdvojnásobil. Vyplýva to zo správy kresťanskej organizácie Family Research Council (FRC) z februára.

V r. 2023 registrovala FRC 436 prípadov, čo je viac ako dvakrát toľko ako v r. 2018. V správe sa uvádza:

„Tieto výsledky vedú k predpokladu, že agresia voči cirkvám v USA nielenže rastie, ale sa aj zrýchľuje. V r. 2018 – 2023 sme registrovali až 959 útokov na kostoly ako vandalizmus, podpaľačstvo, incidenty so zbraňami a hrozby bombových útokov. Podstatná časť útokov bola zameraná proti Katolíckej cirkvi. Od mája 2020 to bolo takmer 400 útokov na katolícke kostoly.“

Dôvody zostávajú podľa správy FRC väčšinou neznáme. No konajú sa v období, v ktorom je americká kultúra stále viac nepriateľská voči kresťanstvu.

Tony Perkins, prezident FRC, vláde vyčíta, že „svojou ľahostajnosťou útoky na kostoly dokonca podporuje.

Arielle Del Turco, riaditeľka Centra pre náboženskú slobodu pri FRC a autorka správy vyhlásila: „Útoky sprostredkujú posolstvo, že cirkvi sú neželané, alebo nerešpektované. Kultúra ukazuje rastúce odmietanie kresťanstva a kresťanského presvedčenia. Útoky na kostoly sú fyzickou manifestáciou tohto odmietania.

-zg-