Veľká Británia: Futbalista sa stal kňazom

Londýn, 23.1.2024 (CNA- Alexander Folz) – Philipp Mulryne, bývalý profesionálny futbalista Manchester United, zamenil svoju kariéru za kňazstvo. Informovali o tom najväčšie britské noviny „Daily Mail“ veľkou správou.
Mulryne je teraz dominikánom a za kňaza bol vysvätený v r. 2017.
„Ako futbalisti máme nádherný život a ja som bol veľmi privilegovaný, no zistil som, že popri všetkých veciach, ktoré ma obklopovali tu bol aj istý druh prázdnoty,“ vyhlásil dominikán v Norwich City. Bývalý hráč za Severné Írsko, ktorý ročne zarábal asi 700 000 eur, zložil v dominikánskej reholi sľub chudoby v r. 2012. Chcel úplne patriť Bohu evanjeliovými sľubmi, ako povedal.
Mulryne bol dosť šokovaný, že „nebol šťastný, keď mal všetko, čo mladí muži chcú“. To vyvolalo, že začal znova skúmať svoju „cestu“ a svoju vieru, ktorú mal ako mladík“, ako povedal. Priebeh tejto „cesty ku viere“ opisuje bývalý profesionál futbalista slovami:
Rozhodol som sa, že na rok pôjdem domov a za tento rok sa mi všetko postavilo na hlavu. Chvíľu som pracoval ako dobrovoľník. Začal som znova chodiť na sväté omše a pravidelne som sa modlil. Našiel som v tom jednoducho  pravý pocit naplnenia.
Futbal bol u mňa vždy spojený s obrovskými úspechmi aj veľkými depresiami. Viera je však niečo, čo mi dáva stály pocit spokojnosti.“
Povolanie ku kňazstvu objavil počas toho roka doma a hovorí: „Cítil som silnú túžbu po živote kňaza a trvalo to niekoľko mesiacov. Potom som si dodal odvahu skúsiť to a rozhodol som sa.“

-zg-