Veľkému preliatiu krvi teroristami v kostole zabránil moslim! 

Istanbul, 30.1.2024 (kath.net) – Muslim Tuncer Murat Cihan (52) zrejme zabránil veľkému preliatiu krvi teroristami v istanbulskom kostole. Duševne ľahko postihnutý Murat Cihan oslovil oboch teroristov IS v istanbulskom kostole, vyviedol ich tak z konceptu a oni ho strelili do hlavy. Pravdepodobne tak zachránil 40 prítomným kresťanom život!  
Biskup Massimiliano Palinuro, apoštolský vikár Istanbulu a apoštolský administrátor Konštantínopolu atentát počas nedeľnej svätej omše v Kostole Sv. Márie Draperis v istanbulskej štvrti Sariyer  rekonštruoval nasledovne:  
„Murat vstúpil do kostola, keď už prebiehala bohoslužba a bezprostredne za ním dvaja čierno maskovaní muži. Murat sa obrátil a hlasne volal na ozbrojených teroristov: „Čo tu robíte?“ Na to vznikol v kostole rozruch a 40 veriaci sa bleskovo ukryli pod lavicami. A biskup Palinuro opisuje:  
„To muselo páchateľov úplne vyviesť z konceptu. Murat im očividne narušil ich plán a tým zabránil masakru!“ O celom prípade informoval aj nemecký denník „Bild“.  
Biskup Palinuro potom povedal o obeti, ktorú osobne poznal:  
Murat nebol kresťan. Dva mesiace však chodil však pravidelne do kostola pravdepodobne preto, že sa mu obrad tak veľmi páčil.“  
Cagin Cihan, synovec zastreleného Tuncera Murata Cihana, sa podľa tureckých novín „Gazete Duvar“ vyslovil:  
„Je to môj strýko. Práve tam prišiel na návštevu a náhodou narazil na teroristov. Bol to jednoduchý, nevinný človek a bola to absolútne nevinná obeť. Bol už na odpočinku a ľahko duševne postihnutý. Do kostola chodí už dva mesiace.“  
Kazim Aydemir, strýko zavraždeného pred kamerami s plačom povedal:  
„Chodil do kostola so mnou. Vo farnosti bol veľmi obľúbený. Zabili ho zbytočne.“  
Anton Bulai, kňaz slúžiaci nedeľnú svätú omšu, je ešte stále v šoku. Medzitým vysvitlo, že na tejto svätej omši bol aj poľský generálny konzul v Istanbule so svojimi deťmi, ako napísali noviny „Gazete Duvar“. 
Teroristi z „islamského štátu“ (IS) na Telegrame tento čin pripísali sebe, lebo „veď páchatelia nasledovali ich výzvu zabíjať kresťanov a židov“.  

-zg-