Washington: Grandiózny Pochod za život 2024

Washington, D.C. 20.1.2024 (LifeSiteNews) – Desaťtisíce ochrancov života neohrozene čelilo v piatok 19. januára veľmi tuhým mrazom na pravidelnom už 51. Pochode za život 2024 v kapitole USA Washingtone. Videá jasne ukazujú pôsobivé rozmery tohto podujatia.

Ochrancovia života z celej Ameriky sa zišli pri National Mall a pochodovali po 2-míľovej trase na miesto medzi Kapitolom a budovou Najvyššieho súdu USA. Oslavovali aj zrušenie rozsudku Roe v. Wade v r. 2022, ktorý umožnil potraty v USA a ktorého zrušenie bolo ich víťazstvom a vyzvali kongres, aby podnikol ďalšie kroky týmto smerom. 
Svoje príspevky predniesli alebo poslali osobnosti ako biskup Joseph Strickland, republikánski kandidáti na prezidenta Ron DeSantis a Niki Haleyová, známy michiganský futbalový tréner Jim Harbaugh  i ďalší. Hovorilo sa o politických aj kultúrnych aspektoch boja za život aj o úsilí centier pomoci tehotným ženám a o adopcii detí.
Na Pochod za život sa očakávalo ako zvyčajne okolo 100 000 ľudí, no pre naozaj veľmi tuhé mrazy bol počet účastníkov zrejme trocha nižší. 
Ako v minulých rokoch bol aj tejto rok na pochode významný počet študentov univerzít a to dokonca aj z tých ľavicovo orientovaných – od Princeton University a Wellesley College, až po prístavy ochrany života ako Liberty University a Hillsdale College. Z University Notre Dame a Liberty University prišlo vyše 500 študentov, vyše 300 bolo z Katolíckej univerzity Ameriky, viac ako 120 pricestovalo z Hillsdale College a 45 z univerzity až na Floride!
Boli pokusy zorganizovať aj protestnú akciu, ale výzvy na sociálnych sieťach akosi zlyhali!  …
Tento rok sa pochod konal v situácii, keď už 15 štátov USA zakázalo všetky alebo veľkú väčšinu potratov a údaje ukazujú, že tieto nové zákony na ochranu života zachránili odhadom až 200 000 detí ročne! A to napriek tomu, že potratová lobby skúša rôzne taktiky na zachovanie „prístupu k potratom“.
V situácii, keď mnohí republikáni sú tvrdo rozdelení vo veci verejného prijímania rozsiahlejších zákazov potratov, niektoré taktiky spomínanej lobby boli dosť účinné na to, aby ochrancovia života začali diskutovať o potrebe vývoja nových stratégií na ochranu života najmä vo volebnom boji!
Na pochode mal aj LifeSiteNews svojich zástupcov, ktorých viedol šéfredaktor John-Henry Westen. …

-ZG-