Interaktívne video: New York a Dublin – spoločný ruženec

„Ruženec je naším mečom proti zlu!“

New York, 11.6.2024  (kath.netPetra Knappová) 030 188

Od 8. mája spája interaktívna inštalácia New York a Dublin. Cez video „Portál“, ktoré však neprenáša zvuk, si môžu ľudia prechádzajúci po uliciach v týchto zakývať, alebo sa proste pozorovať. Keďže boli aj nemiestne reakcie, začalo sa spojenie využívať úplne novým spôsobom – na modlitbu ruženca! To vyvolalo búrku nadšenia na sociálnych médiách ako informuje „ChurchPOP“.

Franco Aurelio Fernández, katolícky konvertita v New Yorku zorganizoval s dominikánmi a veriacimi v Írsku spoločnú modlitbu 22. mája. Na Instagrame uverejnil video o tom, ako sa v Manhattane modlí ruženec a spolu s ním aj veriaci na známej ulici O’Connell Street v Dubline. Fernandez držal veľké plagáty a nápismi začiatku modlitieb. Kontaktovali sa aj cez mobil.

Fernández je presvedčený, že tento videový nástroj sa doteraz na modlitbu nepoužil. A tak každého 22. v mesiaci o 14. hodine sa takto modlí ruženec a hovorí:

„Prví, ktorí sa cez Portál modlia, sú katolíci!“ 

Mnohí ľudia sú veľmi dojatí a robí to na nich hlboký dojem:

„Je to úžasné – najlepšie využitie tohto portálu doteraz!“ ako komentoval užívateľ. A druhý: „Hoci som protestant z Írska, je to nádherné a hreje to v srdci“! Iný napísal:

„Na to bol tento Portál vytvorený – na pokojné a milé interakcie a nie pre ľudí, ktorí predvádzajú, čo má zostať intímne, alebo iných urážajú! Nech Boh žehná všetkých!“

A ďalšia reakcia:

„Dominikáni nosia veľký ruženec na boku namiesto meča ako zbraň proti zlu. Aké je to cool! Ruženec je naším mečom proti zlu!“

-zg-